Кадри вирішують все, г. «Правовий тиждень», №50(71), 11.12.2007р., експерт Пилипюк І.В.

 

Висококваліфікований персонал – одна із основ успішності компанії. Але знайти таких працівників, які б якісно і добросовісно виконували свої посадові обов’язки, вміти приймати рішення самостійно, на яких можна було б покластись в питаннях чесності, довірити управління чи інформацію з грифом секретності дуже нелегко. Особливо високі вимоги до пошуку персоналу, якщо Вам потрібен юрист. Адже цій людині Ви довірите не лише виконання окремих завдань, а й законність існування компанії в цілому.

Компанія «Аврора Консалтинг» працює в сфері надання юридичних послуг вже десяток років, природно що саме висококваліфіковані юристи – це 90 % успіху та стабільності нашої компанії. Тому абикого на роботу ми не беремо. Ми гордимося нашими працівниками, адже в «Аврора Консалтинг» лише працюють висококваліфіковані спеціалісти в галузі міжнародного права. Варто зазначити, що навіть при відсутності в нашій компанії гострої потреби в кадрах, двері «Аврора Консалтинг» завжди є і будуть відкритими для професіоналів своєї справи, юристів, які досконало знають тонкощі міжнародного права, практично вміють виконувати юридичний супровід міжнародної діяльності зі знанням іноземної мови та досвідом роботи.

Але ми компанія, що працює у узькому полі, а нині жодна поважаюча себе компанія в Україні не обходиться без цієї штатної одиниці, тому попит на дану вакансію достатньо великий. Висновок – потрібні юристи всіх профілів, а результат – тотальна проблема нестачі кадрів.

 
Чим ринок багатий

Юристів готують зараз мало не в кожному вузі, причому різного рівня акредитації. Але не лише не допомагає вирішити ситуацію, а навпаки ускладнює її. Адже на ринок праці щороку випускається величезна маса спеціалістів з дипломами, які в переважній більшості навіть не мають уяви про те, чим вони будуть займатися, де будуть працювати. І в результаті є неконкурентоздатними. Маючи за плечима 5 років навчання, диплом в руках та віру в світле майбутнє – ще замало, щоб знайти хороше місце в солідній компанії. Головною перешкодою для отримання заповітного місця є відсутність досвіду. От і виходить, що ринок безробітних поповнюється ще рядом юристів, які є такими лише «де юре», бо своє «де факто» вони ще не підтвердили.

Проблеми пошуку

Не секрет, що гарного юриста не варто шукати серед знайомих і по протекції. Адже такі «знайомі» «гарні» хлопчики або дівчатка, які щойно закінчили вуз, ніколи не зможуть гарантувати 100%-ве виконання покладених на них як на юристів підприємства обов’язків. Знання є — ніхто не заперечує, але застосувати їх на практиці молоді фахівці не зможуть. Враховуючи теоретичність пострадянської системи навчання, тільки щоденна практика зможе сформувати справжнього професіонала.

Виходить свого роду парадокс. З одного боку є гостра потреба в юристах, а з іншого боку дефіцит робочих місць. Причому обидві сторони прагнуть одного і того, але в результаті не можуть порозумітися. І навіть підняття рівня зарплат не допомагає вирішити дану ситуацію.

Де шукати винних?

Проблема нестачі кадрів – яскрава ознака країни перехідного періоду. Безперечно нею страждають і високорозвинені держави, але для країн з перехідною економікою (якою ще донедавна була і багато в чому залишається Україна), вона особливо актуальна. Дана проблема є побічним ефектом проблеми державного планування та розвитку, взаємо злагодженої роботи Міністерства освіти та науки з представниками ринка праці – роботодавцями. Ринок юридичних послуг росте і розвивається дуже швидко, і система освіти попросту не встигає за ним. Тому такі коливання і невідповідність попиту і пропозиції на ринку раці є наслідком загальнодержавної проблеми.

 

Але це труднощі тимчасові, вічною ж проблемою, яка була , є і буде – це підбір в компанію непросто кадрів, а висококваліфікованих кадрів.

Про убитих єнотів, або хто скільки коштує

Так склалося, що при будь-яких обставинах про зарплатню так чи інакше говорять, переводячи її на мову доларів. Тому будемо послуговуватись саме цим терміном. В цілому межі оплати послуги юриста дуже широкі і коливаються від 150 доларів в місяць до такої ж і більше суми, але за годину. Все залежить від кваліфікації фахівця та виду послуг, які він надає. Чим більша користь чи прибуток від наданих юристом послуг буде в клієнта, тим вище оцінюють і самі послуги. Знову ж таки хочу наголосити, що виходячи з принципів нашої компанії, то для висококваліфікованих спеціалістів не шкода грошей. Адже такі спеціалісти не тільки в змозі самі себе окупити, але принести своїй компанії хороші прибутки, забезпечити добре ім’я, а разом з тим і процвітання.

Але одразу хочу застерегти занадто щедрих, щоб не потрапити у власну пастку неварто забувати по такий важливий фактор, як мотивація діяльності та стимулювання активності. До чого зовсім не сприяють надвисокі зарплати. Тому у своїй практиці ми використовуємо метод нарахування бонусів. Тобто щоб отримати багато, потрібно і багато зробити. Тут уже кожен вибирає відповідно до своїх сил, бажань і можливостей. І це працює, перевірено «Аврора Консалтинг».

О компании

Услуги

Новости

Семинары и конференции
Пресс-центр

Все  об  нерезидентах
     
     
 
 
Архив статей


Для СМИ 
Телефоны для связи:
Тел. : +380 44 496 06 03
факс.: +380 44 289 20 15
Skype Auroracons .com
office@auroracons.com  
  © Аврора Консалтинг 2008
Все права защищены.
Сделано на студии:  

Управление активами, фонды